Podstawowym zakresem działalności firmy Stalkoncept jest  budowa hal stalowych i obiektów przemysłowych o różnym przeznaczeniu oraz wytwarzanie szerokiego asortymentu konstrukcji stalowych.

 

Usługi, które oferujemy naszym Klientom, są w pełni kompleksowe, co jest szczególnie ważnie podczas realizacji tak skomplikowanych projektów, jak budownictwo przemysłowe. Nasza oferta hal stalowych obejmuje cały proces budowlany, od sporządzenia kosztorysu, poprzez projektowanie, budowę, prefabrykację konstrukcji stalowych i montaż, na pracach wykończeniowych kończąc. 

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pracowników umożliwiającą nam produkcję prefabrykowanych elementów stalowych, a także montaż konstrukcji na budowie.

 

Budujemy hale stalowe o różnym przeznaczeniu: hale przemysłowe, produkcyjne, magazynowe, warsztatowe, logistyczne, targowe, handlowe, sportowe, wykonujemy i montujemy linie technologiczne. Wykonujemy również kanały spalinowe.

 

Posiadamy własną wytwórnię konstrukcji stalowych, wyposażoną w nowoczesne maszyny i urządzenia, pozwalające wykonać w ramach produkcji rocznie do 1,5 tys. ton konstrukcji stalowych w różnorodnym asortymencie, między innymi: konstrukcje hal stalowych, różne konstrukcje wsporcze, kanały wentylacyjne, słupy energetyczne, kontenery budowlane, dowolne konstrukcje stalowe w zależności od indywidualnych życzeń klientów.

 

Mamy duże doświadczenie w wykonawstwie obiektów przemysłowych w ramach Generalnego Wykonawstwa, obejmujące: projektowanie, roboty ziemne, roboty fundamentowe, zbrojenia, roboty żelbetowe, posadzki, tynki ręczne i maszynowe, roboty wykończeniowe oraz zagospodarowanie terenu. Większość robot budowlano-montażowych wykonujemy  własnymi pracownikami i przy wykorzystaniu własnego sprzętu, dzięki temu zapewniamy sobie niezależność, a jednocześnie terminowość usługi oraz konkurencyjną cenę. 

 

W dużej przewadze budynki o jednej kondygnacji z przeznaczeniem handlowym, przemysłowym, magazynowym, hale sportowe, są wznoszone w oparciu o konstrukcje stalowe. To praktyczne zastosowanie wynika z oczywistych zalet, jakie umożliwia taka technologia budowlana. A są nimi: stosunkowo niska cena, niewielki ciężar konstrukcji, bardzo skrócony czas montażu budynku, wielkość możliwości zastosowań konstrukcji, sprawdzona od 100 lat technologia.

 

Porównując z tradycyjnymi metodami (mur, beton, cegła, głębokie i pełne fundamenty betonowe), konstrukcje stalowe stanowiące szkielet nośny budynku mają relatywnie niski ciężar i to implikuje łatwość prefabrykacji (prefabrykacja konstukcji stalowych poza placem budowy), zmniejszenie ilości pracy bezpośrednio na budowie, zmniejszenie ilości dostaw materiałów, mały wpływ na otoczenie budowy, optymalnie efektywne wymiary konstrukcyjne, które można określić jako minimalne wymiary ze względu na stosunek wytrzymałości stali do rozmiarów w porównaniu z innymi materiałami konstrukcji budowlanych. Stal umożliwia szybkie budowanie hal o dużych rozpiętościach z gwarancją kilkudziesięcioletnich trwałości.

Stalkoncept Sp. z o.o. przygotowuje stalowe elementy konstrukcyjne poza miejscem budów, we własnych zakładach produkcji. Całość robót stalowych jest zrealizowana w etapie przygotowania, a nowoczesna produkcja konstrukcji stalowych jest wykonana z pomocą maszyn sterowanych numerycznie, z bardzo dużą prezycją, korzystając jednocześnie z trójwymiarowych modeli zarówno kratownić, dźwigarów, płatwi jak i całych hal stalowych.

 

Gotowe konstrukcje stalowe w procesie prefabrykacji są również na tym etapie zabezpieczane powłokami ochronnymi, piaskowane, szlifowane i malowane. Gotowe kratownice, słupy, belki, dźwigary stalowe, przęsła stalowe, kratownice są przewożone na budowę, dokładnie na czas montażu i są wówczas skręcane, sprawane i łączone w kompletny szkielet nośny hali. Takie rozwiązanie: prefabrykacja i produkcja konstukcji w warsztatach oraz montaż na placu budowy skraca czas realizacji usługi.

 

Produkujemy wszystkie typy konstrukcji, które zapewniają wolną przestrzeń produkcyjną czy magazynową: sztywne konstrukcje oparte na ramach stalowych, ramy stalowe portalowe na ramach stalowych, ramy stalowe portalowe, konstrukcje stalowe dachów podwieszanych, dachy hal stalowych łukowe, konstrukcje stalowe z ramą przegubową. Umożliwia to budowę hal stalowych o rozpiętości od 20  m do nawet 100 m. 

 

 

 

 

Konstrukcje stalowe

25 May 2021

NIP: 815 179 75 78, Kapitał zakładowy 800.000 zł, w całości spłacony

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

Produkcja:

Stalkoncept Sp. z o.o. Rakszawa  1141 

37-111 Rakszawa 

 

Oddział w Rzeszowie:

ul. M. Reja 12 

35-211 Rzeszów

biuro@stalkoncept.pl 

 

NIP: 815 179 75 78

KRS: 0000456223

Kapitał zakładowy 800.000,00 zł, w całości spłacony

 

ADRES

MENU

Produkcja:

Damian Dąbek tel. 600 780 136

Mateusz Domka tel. 784 032 896

Grzegorz Zioło tel. 784 032 896

Kosztorysy:

Mariusz Borowiec tel. 577 600 566

Karol Czech tel. 696 038 553

Stefan Lentowicz tel. 728 872 153

 

 

KONTAKT